Światło dopasowane do preferencji - Osram

Coraz więcej kierowców przy wyborze źródeł światła zwraca uwagę nie tylko na cenę, lecz także na jakość i dodatkowe parametry, jakie oferuje im dany produkt.

Nie zawsze jednak orientują się oni w ofercie rynkowej i często nie wiedzą, jak dobrać odpowiedni rodzaj oświetlenia do warunków użytkowania. Dlatego, oferując im markowe i różnorodne źródła światła oraz pomagając dokonać właściwego wyboru, można zdobyć zaufanie klientów i zapewnić im jeszcze bardziej profesjonalną obsługę. Tym bardziej, że porady i rekomendacje ze strony profesjonalnych dostawców są przez nich bardzo cenione.

Choć cena wciąż jest dla klientów bardzo ważna, trzeba ich uświadamiać, że używanie najtańszych na rynku żarówek bez homologacji jest nielegalne i niebezpiecznie – może powodować pogorszenie widoczności i oślepianie innych użytkowników dróg, a także grozi utratą dowodu rejestracyjnego i mandatem. Ponadto, tańszy produkt wcale nie musi oznaczać oszczędności w dłuższej perspektywie. Podczas zakupu tanich źródeł światła zysk często okazuje się pozorny, bo ich producenci stosują podzespoły niskiej jakości. Wiele firm rezygnuje z filtrów UV, co ma negatywny wpływ na klosze lamp – powoduje ich żółknięcie i matowienie. Warto także przypominać, że do legalnego użytkowania niezbędna jest europejska homologacja ECE.

By dokonać właściwego wyboru niezbędna jest wiedza na temat warunków użytkowania oraz znajomość oferty rynkowej. Każda z linii produktów marki OSRAM do samochodów osobowych ma inne cechy i zalety. Producent tak dopasował swoją ofertę, aby odpowiadała na różne potrzeby i oczekiwania kierowców. Jako lider na rynku oświetlenia samochodowego zdaje sobie bowiem sprawę, że styl i specyfika jazdy, warunki podróżowania, oczekiwania co do trwałości lub wymiany źródeł światła są tak odmienne, że tylko uszyte na miarę tych różnorakich potrzeb kierowców portfolio będzie w stanie sprostać tym wymaganiom.

Modele żarówek halogenowych i lamp ksenonowych w zależności od zastosowania są podzielone na cztery serie produktów: Night Breaker, Cool Blue Intense, Ultra Life oraz Original.

Jaśniejsze światło

Portfolio żarówek halogenowych Night Breaker to trzy różne serie – Silver, Laser i Night Breaker 200. Night Breaker 200 to najjaśniejsze żarówki marki OSRAM, które świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Dzięki temu droga przed samochodem jest oświetlona znacznie jaśniej i dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37. Night Breaker 200 są idealne dla kierowców, którzy doceniają różnicę, jaką daje mocne oświetlenie samochodowe.

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Oświetlają drogę nawet na 150 m przed pojazdem i zapewniają do 20% bielsze światło. Dodatkowo, imponują swoim unikatowym designem z wygrawerowaną laserowo nazwą i kompletnym portfolio.

Night Breaker Silver stanowią to rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem.

Xenarc Night Breaker Laser to z kolei najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd.

Bielsza barwa światła

W gamie OSRAM produkty o najbardziej zimnej barwie światła można znaleźć w rodzinie Cool Blue Intense.

Żarówki Cool Blue Intense zapewniają niebieskawobiałe światło o maksymalnie osiąganej wartości temperatury barwowej 5000 K i generują światło do 100% jaśniejsze w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112.

XENARC Cool Blue Intense to ksenony, które dzięki specjalnej mieszance gazów, używanej zamiast niebieskiego filtra wytwarzają chłodnobiałe światło, które sprawia, że pojazd jest lepiej widoczny dla innych kierowców i wyróżnia się na drodze. Emitują one światło nawet do 150% jaśniejsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98) i charakteryzują się chłodną temperaturą barwową światła – nawet do 6200 K.

Dłuższa trwałość

Rodzinę Ultra Life charakteryzuje się aż czterokrotnie dłuższa trwałość w porównaniu ze standardowymi produktami. Ta linia kierowana jest między innymi do kierowców posiadających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją dla żarówek halogenowych i nawet 10-letnią dla ksenonów.

Jakość OEM

Linia żarówek i ksenonów OSRAM Original to opłacalne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, które łączy dobre parametry świetlne z trwałością i rozsądną ceną. Z powodzeniem używane są one w milionach nowych pojazdów renomowanych producentów, zarówno przy pierwszym montażu, jak i jako oryginalne części zamienne.

Zarówno żarówki, jak i ksenony można znaleźć w większości typów, dodatkowo na rodzinę lamp Xenarc Original producent udziela 4-letniej gwarancji.


Światło dopasowane do preferencji - Osram
Podziel się na:
Newsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi promocjami, nowościami i aktualnościami, podaj nam swój adres e-mail.

Wybierz język Twojego newslettera:
Potrzebujemy również Twojej zgody, żebyś został naszym subskrybentem.Strona motogama.pl używa plików cookies w celu realizacji usług oraz prowadzenia anonimowych statystyk. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim urządzeniu. Zgodę możesz cofnąć zmieniając ustawienia przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Akceptuję